Přes 70 let tradice a zkušeností.

2007

Rok vstupu

100 %

Podíl skupiny Expandia

2.8 mld. Kč

Konsolidované výnosy v roce 2023

1 100

Počet zaměstnanců v roce 2023

O společnosti GUMOTEX

V roce 2020 tradiční výrobce pogumovaných textilií a pryžových výrobků oslavil 70 let. Produktové portfolio Skupiny GUMOTEX je v současnosti založeno na 2 hlavních segmentech: produkty na bázi pryže a díly pro automobilový průmysl.

Tradiční výroba GUMOTEXu – segment pryžových produktů tvoří cca 1/3 tržeb a zahrnuje zejména výrobu specializovaných matrací do moderních elektronicky řízených postelí, výrobu nafukovacích člunů, specializované pryžové směsi, technické potahované tkaniny a produkty pro integrovaný záchranný systém, jako jsou nafukovací stany a protipovodňové zábrany.

Produkce pro segment automotive představovala  v posledních několika letech pro GUMOTEX významný růstový faktor a aktuálně dosahuje cca 2/3 tržeb. Hlavními artikly jsou výplně sedadel z polyuretanových pěn, hlavové opěrky, kompletní sluneční clony, shock absorbéry a další interiérové části vozidla na bázi expandovaného polypropylénu, lisovaných plastových dílů a gumových, textilních a plastových autokoberců. V nedávné době spustil GUMOTEX výrobu základního materiálu – expandovaného polypropylenu. Situace v automobilovém průmyslu byla v posledních dvou letech poměrně turbulentní – kolísající odběry dodávek, nedostatek čipů, násobné zdražení vstupů. GUMOTEX si dokázal udržet svou pozici ve většině artiklů a dohodnout se se zákazníky na pokračující spolupráci.

Skupina GUMOTEX má holdingové uspořádání do jednotlivých dceřiných společností na základě transformace provedené v roce 2019. Své produkty Skupina GUMOTEX vyrábí v lokalitách Břeclav, Jaroměř, Třebíč a Rožnov pod Radhoštěm. Celkem skupina zaměstnává okolo 1100 pracovníků.

Více informací o společnosti naleznete na www.gumotex.cz

Výrobní lokality Skupiny GUMOTEX

Galerie

„S týmem kolegů usilovně pracujeme na strategickém rozvoji Skupiny GUMOTEX, vyrábíme jedinečné a kvalitní produkty a dlouhodobě vytváříme hodnotu pro pracovníky, partnery, akcionáře.“

Mgr. František Řezáč

Předseda představenstva GUMOTEX, akciová společnost

Kontaktujte nás

email

info@expandia.com

telefon

+420 221 181 111

Na Příkopě 1096/21, 110 00, Praha 1 (mapa)

Palác Myslbek, pravý vchod z ulice Na Příkopě, 4. patro

© 2024 –  All rights reserved.