Investiční proces

Investiční rozhodovací proces je ve společnosti Expandia v případě dostupnosti všech potřebných informací relativně rychlý. V odůvodněných případech lze projekt schválit a financování poskytnout v horizontu 1 až 2 měsíců od předložení základních informací ze strany zájemce. Investice Expandia obvykle realizuje prostřednictvím společností účelově založených pro konkrétní projekt.

Expandia také aktivně vyhledává investiční příležitosti, které v určitém smyslu navazují na existující projekty a vhodně je doplňují. V těchto případech jsou do investičního procesu zapojeny příslušné společnosti a pro tyto investice neplatí některá z dále popsaných kritérií (zejména minimální velikost).

 

Nejdůležitější součástí rozhodování o investičním záměru je analýza podnikatelského záměru, který je základem pro vyhodnocení investiční příležitosti.

Za nejvýznamnější úkol partnerů považuje Expandia nalezení, stabilizaci a vysokou motivaci kompetentního manažerského týmu, tvorbu a schválení dlouhodobé strategie a nástrojů k měření výkonnosti společnosti i jejích jednotlivých složek.

Expandia má pro realizaci projektů svůj tým expertů, ale spolupracuje i s předními poradci v ČR.

Vyhledávané
typy projektů

Předpokladem zajímavého projektu je také možnost získání částečného financování projektu bankovními úvěry. Téměř všechny projekty skupiny Expandia jsou z významné části spolufinancovány některou z renomovaných bankovních skupin. Zapojení skupiny Expandia do projektu obvykle výrazným způsobem zvyšuje pravděpodobnost získání výhodného bankovního financování. 

Kontaktujte nás

email

info@expandia.com

telefon

+420 221 181 111

Na Příkopě 1096/21, 110 00, Praha 1 (mapa)

Palác Myslbek, pravý vchod z ulice Na Příkopě, 4. patro

© 2022 –  All rights reserved.