IPK

Průmyslový areál v Klatovech

1993

Rok vstupu

100 %

Podíl skupiny Expandia

16 800 m2

Pronajatelná plocha

O společnosti

JITONA byla tradiční českou značkou s vlastní výrobou masivního a dýhovaného nábytku. Hlavní náplň produkce byla výroba komponent a sestav nábytku pro společnost IKEA a vlastních designových sestav dýhovaného a masivního dřevěného nábytku. Produkce dýhovaných a masivních produktů pro IKEA byla doménou výrobního závodu Klatovy a tvořila cca 2/3 celkových tržeb společnosti. Dále se JITONA zaměřovala na výrobu vlastní kolekce nábytku z masivu a dýhy – obývacích stěn, ložnic a jídelen. Většina produkce šla na export. Cílovými trhy byly především Německo, Velká Británie, Švédsko a Dánsko. V letech 2013 až 2021 Jitona vyráběla také profesionální reproboxy (překližková konstrukční část včetně speciální povrchové úpravy) pro značku Bosch prodávané pod značkami Dynacord a Electro Voice.

V roce 2019 díky výraznému změně portfolia odebíraných produktů společnosti IKEA a tlak na pokles cen (zatímco provozní náklady spíše rostly) bylo rozhodnuto o uzavření závodu v Třebíči a Klatovech včetně vlastní produkce nábytku. Nábytkářská výroba byla utlumena a Jitona se rozštěpila do samostatných Industry parků, které jsou provozovány jako nájemní prostory pro výrobu a logistiku.

Společnost Jitona provozuje průmyslový areál v Klatovech, který nabízí k pronájmu.

K dispozici je celkem 16 800 m2  skladové, výrobní plochy a k nim kancelářské prostory a sociální zázemí v areálu o rozloze přes 4 ha nacházejícím se v průmyslové zóně v severní části města Klatovy cca 2 km od hlavního tahu E53 na Plzeň a 3 km od silnice č. 22 na Domažlice. Areál je plně oplocený a hlídaný a dostupný v režimu 24/7. Inženýrské sítě zahrnují kanalizaci, vodovod, elektrická síť 230 V/ 400V, teplovod. K dispozici jsou venkovní manipulační plochy pro vykládku a nakládku. Areál je připraven na plynofikaci a má dostatečnou kapacitu sítě elektrické energie. Pronajímané prostory lze upravit na míru dle přání klienta.

Společnost JITONA také provozuje fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 1 MWhp na střeše hal společnosti Industry Park Třebíč.

Více informací na www.ipklatovy.cz

„Průmyslový areál v Klatovech poskytuje solidní zázemí pro logistické a výrobní potřeby nájemců. Toto zázemí plánujeme dále modernizovat a rozšiřovat.“

Ing. Martin Kovář, MBA

Předseda představenstva JITONA, a.s.

Kontaktujte nás

email

info@expandia.com

telefon

+420 221 181 111

Na Příkopě 1096/21, 110 00, Praha 1 (mapa)

Palác Myslbek, pravý vchod z ulice Na Příkopě, 4. patro

© 2024 –  All rights reserved.