Působíme na českém i středoevropském investičním trhu.

Od založení se věnujeme hlavně investicím do projektů privátního kapitálu převážně v České republice, ale realizovali jsme rovněž řadu projektů 
v Rusku, Chorvatsku, Polsku a na Slovensku.

Investujeme do výrobních podniků, finanční sféry
a nemovitostí.

Investujeme vlastní finanční prostředky, aktivně a dlouhodobě spravujeme své investice, podporujeme jejich rozvoj a nejsme svázáni omezeními typickými pro private equity fondy. Mezi naše hlavní aktivity patří akvizice rozvíjejících se společností s dlouhodobým potenciálem a silným know–how.

Při akvizicích je pro nás důležitý zajímavý produkt a perspektiva růstu podpořená samostatným managementem odpovědným za stanovení strategie společnosti a její naplnění. Zástupci skupiny Expandia se osobně účastní strategického řízení prostřednictvím orgánů společností a participují na vybraných rozvojových projektech.

Společnosti skupiny Expandia těží ze skupinových synergií jako je lepší přístup k financování za atraktivních sazeb, sdílení vybraných podpůrných služeb nebo dlouhodobých obchodních zkušeností aplikovaných napříč skupinou.

Fakta o naší skupině

Zažili jsme toho už dost a máme chuť růst dále

0 +
Počet zaměstnanců skupiny
0 m2
Pronajímaná kancelářská plocha
0 m2
Pronajatelná průmyslová plocha
0
Spokojených hostů našich hotelů za rok

Investice privátního a rizikového kapitálu
Private equity a venture capital

Pro realizaci rozvojových projektů zakládáme nové společnosti, rozvíjíme potenciál existujících podniků a podporujeme jejich dlouhodobý organický nebo anorganický růst.

Restrukturalizace průmyslových podniků

Expandia je profesionálem v oblasti návrhu a realizace finanční, produktové i manažerské restrukturalizace společností, zjednodušení produktového portfolia, nebo snížení nákladů s následným výrazným ozdravením bilancí a zvýšením konkurenceschopnosti firem.
V některých společnostech vlastní Expandia i po restrukturalizaci akciový podíl a podporuje dlouhodobou strategii jejich rozvoje (například skupina GUMOTEX), jiné byly prodány strategickým investorům (například podniky Vigona Svitavy, TON Bystřice pod Hostýnem či DESK-FORM v Teplicích).

Sektor finančních služeb

Skupina Expandia v roce 1997 spustila projekt první elektronické banky ve střední Evropě s názvem Expandia Banka (později eBanka), která se specializovala na poskytování služeb přímého a internetového bankovnictví. Úspěšný projekt získal mnoho spokojených klientů i celou řadu domácích a zahraničních prestižních ocenění.
Skupina Expandia se také v roce 1995 stala jedním ze zakladatelů Penzijního fondu Koruna, který během prvních 4 let své existence získal více než 100 tisíc pojištěnců a zařadil se mezi desítku největších fondů poskytujících produkt dobrovolného penzijního připojištění.

Rozvoj odvětví správy privatizačních fondů a fondů cenných papírů

Investiční společnost Expandia v České republice a Expandia Invest v Chorvatsku získaly důvěru celkem více než 400 tisíc podílníků a akcionářů a patřily k nejúspěšnějším fondům ve svých regionech. V rámci změny strategie skupiny Expandia své podíly prodala společnostem specializujícím se na správu aktiv.
V sektoru fondů a správy finančních aktiv společnost Expandia působí nadále prostřednictvím společnosti ARBES Technologies, a.s., která poskytuje softwarová řešení pro banky, investiční fondy a správce aktiv.

Kontaktujte nás

email

info@expandia.com

telefon

+420 221 181 111

Na Příkopě 1096/21, 110 00, Praha 1 (mapa)

Palác Myslbek, pravý vchod z ulice Na Příkopě, 4. patro

© 2022 –  All rights reserved.