Overview

V roce 2020 tradiční výrobce pogumovaných textilií a pryžových výrobků oslavil 70 let. Produktové portfolio Skupiny GUMOTEX je v současnosti založeno na 2 hlavních segmentech: produkty na bázi pryže a díly pro automobilový průmysl.

Tradiční výroba GUMOTEXu – segment pryžových produktů tvoří cca 1/3 tržeb a zahrnuje zejména výrobu specializovaných matrací do moderních elektronicky řízených postelí, výrobu nafukovacích člunů, specializované pryžové směsi, technické potahované tkaniny a produkty pro integrovaný záchranný systém, jako jsou nafukovací stany a protipovodňové zábrany.

Produkce pro segment automotive představovala  v posledních několika letech pro GUMOTEX významný růstový faktor a aktuálně dosahuje cca 2/3 tržeb. Hlavními artikly jsou výplně sedadel z polyuretanových pěn, hlavové opěrky, kompletní sluneční clony, shock absorbéry a další interiérové části vozidla na bázi expandovaného polypropylénu, lisovaných plastových dílů a gumových, textilních a plastových autokoberců. V nedávné době spustil GUMOTEX výrobu základního materiálu – expandovaného polypropylenu.

Skupina GUMOTEX má holdingové uspořádání do jednotlivých dceřiných společností na základě transformace provedené v roce 2019. Své produkty Skupina GUMOTEX vyrábí v lokalitách Břeclav, Jaroměř, Třebíč, Rožnov pod Radhoštěm, Myjava a Zlín. Celkem skupina zaměstnává přes 1600 pracovníků.

Výrobní lokality Skupiny GUMOTEX v České republice a na Slovensku

  • Status Aktuální projekt
  • Rok vstupu2007
  • Podíl skupiny Expandia100 %
  • Konsolidované výnosy 20202.7 mld. Kč
  • Počet zaměstnanců 20201 518

Video

Další informace

Adresa

46B Matheswartala Road, Kolkata 700 046
New York, USA

Další informace

If any of our persons ask for cash payment, kindly call or inform directly at +84418003355
or raise your complain to contact@example.com